IXYS MCC551-12IO2
memberiso
  • Part Number:
    MCC551-12IO2
  • Description:
    MOD SCR THYRISTOR 1200V
Structure
2-Phase Controller - All SCRs
Operating Temperature
125°C (TJ)
Voltage - Off State
1.2 kV
Qualification
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)
18000A