IXYS MCO740-22IO1
memberiso
  • Part Number:
    MCO740-22IO1
  • RoHs:
    rohs Non-RoHS Compliant
  • Datasheet:
  • Description:
    SCR THYRISTOR SGL 2200V WC-800
Current - Hold (Ih) (Max)
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)
Number of SCRs, Diodes
1 SCR
Package / Case
WC-800
Structure
Single
Voltage - Off State
2.2 kV